Які ж саме міжкімнатні двері обрати?

Перед початком будівництва або ремонту кожен замовник на початку прицінюється, уявляє, як, з яких матеріалів, він хоче відремонтувати або побудувати, затверджує дизайн-проект і тільки потім приступає до реалізації своїх планів. Перед тим як купити нову річ, всі ми спочатку цікавимося її якістю, зовнішнім виглядом і обов’язково ціною. Перед купівлею будь чого Вам називають ціну, але специфіка в тому, що для міжкімнатних дверей остаточна ціна буде різною. Вона кінцево визначається після замірів майстра. Також ціна міжкімнатних дверей, залежить від матеріалу, з якого вони виготовлені, якості та дизайну, комплектації, виду скла або вітражів, фурнітури та інших факторів. Тому і шукати потрібно не тільки міжкімнатні двері за прийнятною ціною, але чітко уявляти, якої якості міжкімнатні двері необхідні саме Вам, щоб не переплачувати за ті двері, без яких цілком можна обійтися, і не платити за ті, які незабаром треба буде замінити. Ми не гарантуємо, що зробимо з Вас великих фахівців у галузі міжкімнатних дверей, але обіцяємо, ви будете чітко уявляти, що купуєте. Чи відповідають обрані Вами міжкімнатні двері необхідній якості, довговічності, легкості догляду за ними, ціною, іншим тонкощам купівлі, знання про які ще пригодяться, оскільки з купівлі дверей або вікон все тільки починається.

Отож, якщо Ви збираєтеся здійснити таку важливу покупку потрібно врахувати всі плюси та мінуси, щоб не здійснити помилку та не пожалкувати про зроблений вибір.

Перш за все необхідно врахувати такі фактори, які гарантують успішний вибір.

1.Фірма, де купуєте.

Відомий салон, який вже досить довго на ринку, ніколи не стане ризикувати і продавати неякісну продукцію. Адже вони ризикують своєю репутацією.

2. Розмір дверей.

Щоб правильно зняти розміри дверних отворів, потрібно багато знати і вміти. Тому бажано щоб цим займалися спеціально навчені фахівці.

Почнемо з того, що зняття розмірів дверей – перший правильний крок до виробництва та монтажу ідеальних міжкімнатних дверей. Монтаж – не менш важливий елемент встановлення дверей, ніж їхнє виготовлення на виробництві. Тому важливо, щоб не тільки монтаж міжкімнатних дверей, але й зняття розмірів проводилося фахівцем. Він врахує тепловий і звуковий режим, вологість, інші важливі моменти, а відмовившись від допомоги фахівця ви ризикуєте помилитися, і двері треба буде міняти або розширювати отвір, що теж досить клопітно. Якщо ж ви не боїтеся роботи, і маєте поняття про елементарне будівництво, то в мережі можна багато прочитати про правильні заміри отворів міжкімнатних дверей, і на свій страх і ризик, замовити міжкімнатні двері за власноруч знятими розмірами. Для цього в нас є для вас підказка. Обов’язково заміряється не тільки ширина та висота проєму, але й товщина  (від якої в основному залежить вартість дверей). Але товщину потрібно вказувати в тому випадку, якщо у вас лиштва (в народі «обналічка» на 2 сторони). Тому що зазвичай у всіх виробників товщина коробки стандртна. І для того, щоб зашити решту стіни ми використовуємо добірну планку. Або на сьогоднішній день деякі виробники використовують телескопічні коробки, які виготовляються під розмір Вашої стіни. Насправді це дуже зручно, тому що такі коробки зазвичай зарізаються вже на фабриці, а фабрична зарізка набагато якісніша, чим вам будуть робити це ручним способом.

Багатьох людей дивує те, що двері потрібно заміряти. Адже все рівно всі двері стандартні. Насправді, кожні виробники мають свої стандарти і вони зазвичай різні. Також є виробники, які можуть виготовляти двері під розмір за певну доплату. Тому, якщо ви хочете зекономити та не переплачувати за нестандарт користуйтеся послугами майстрів-професіоналів, які Вам порадять, які виробники Вам підійдуть для ваших проємів. Двері є різні, тому дуже важливо замовити саме під ваші розміри, а не купувати стандартні міжкімнатні двері, монтаж яких буде не простою справою.

3. Способи відкривання дверей.

3.1  Класичні «розпашні», які можна зустріти в 90% квартир і будинків. Такі двері обов’язково встановлюються на міцних коробках, надійно закріплених в стінах. Вони поділяються за стороною відкривання на праві та ліві. Як визначити праві двері чи ліві? Для цього потрібно стати перед дверима так, щоб вони відкривалися «НА СЕБЕ» якщо петлі з правої сторони, то і двері будуть праві, якщо «НА СЕБЕ» тягнете лівою рукою і петлі зліва – вони ліві, пам’ятайте, кожні двері можуть відкриватися тільки вліво або вправо, після врізання фурнітури і петель, виправити це буде неможливо.

Відкривання дверей в квартирі – це питання, що відноситься до зручності і раціонального використання простору.

Намагайтеся, щоб не заважали меблі, а також проходи в приміщенні залишалися досить широкими, при відкритих конструкціях. Постарайтеся продумати варіант відкривання міжкімнатних дверей, при нестандартних або екстрених ситуаціях, щоб максимально убезпечити мешканців квартири. Цього вимагає пожежна безпека.

3.2  Розсувні двері. Інша назва «двері-купе». Це хороший варіант для тих, в кого тісна та маленька площа приміщення. Відкриваються шляхом руху дверного полотна в сторону. Слід зауважити, що я плюси (економія площі) в таких дверей є так і мінуси. В даному випадку шумоізоляція буде гірша.  Також погано зберігається тепло через нещільне прилягання дверей.

+ Плюси розсувних дверей:

  • Економія площі;
  • функціональність;
  • безпечний спосіб відкривання, який навіть при різкому не може травмувати людину, яка стоїть за дверима.

– Мінуси розсувних дверей:

  • такий спосіб кріплення не забезпечує повну звуко- та теплоізоляцію.

4. Конструкція полотна

Якщо ми вже згадали про звуко- та  теплоїзоляцію, то не мало важливим моментом у виборі дверей є саме конструкція полотна.

З четвертю ( в народі «французька четверть»)

без четверті ( «російська четверть»)

Звичайно, краще обрати двері з четвертю. Вони дають кращу шумо- та теплоізоляцію. А саме основне, в них встановлюються петлі вже на фабриці, які добре регулюються, що запобігає провисанню та деформації дверей в подальному. Також в них дуже гарний естетичний вигляд через те, що немає сквозних отворів, і не просвічується замок.

Двері без четверті. З появою конвеєрного виробництва, більшість фабрик перейшли на більш спрощену та дешевшу технологію – полотна без четверті. Більшість виробників їх в декількох варіантах підтримують на складах.  З одного і того ж  полотна  можна зробити як праву так і ліву сторону. Слід зауважити, що при даній ситуації слід поцікавитися на фірмі, де купуєте двері, на якому обладнанні здійснюється врізка замка ( перевага надається професійному обладнанню, щоб не було сколів біля замка.

Плюсом таких дверей (без четверті) є те, що в них можна встановити приховані петлі, які на сьогодні дуже користуються попитом через «мінімалізм» у вигляді, адже на даний момент в «тренді» не акцентувати увагу на міжкімнатні двері, а зробити  їх максимально прихованими. Виходячи з цього в асортименті у виробників з’явилися саме приховані двері з алюмінієвим коробом.

+ Плюси дверей з четвертю:               

  • Шумоізоляцію
  • Теплоізоляція
  • Зовнішній вигляд
  • Петлі, які регулюються

+ Плюси дверей без четверті:

  • Можливість зробити двері прихованими в стіну
  • Мінімалізм
  • Можливість встановлення прихованих петель

5. Яка оптимальна комплектація дверей?

Більшість виробників міжкімнатних дверей ставлять метою, все ж кількість вироблених дверних комплектів, а не якість дверних блоків, і пропонують дверний блок, в якому комплектуючі та фурнітура, в деяких випадках можуть обійтися в таку ж суму, що й сам дверний блок. Тому що, складання та підганяння всіх елементів дверного блоку, врізка дверної фурнітури забирає набагато більше сил і часу, ніж серійне виробництво дверних стулок і погонажу до них. Комплектації у кожного виробника міжкімнатних дверей можуть бути різні, але перевагу треба надавати тим дверям, які зібрані на виробництві, а не «на колінах, підручними засобами», після правильного монтажу, вони прослужать набагато років довше.

6.Матеріал виготовлення та покриття.

Важливо врахувати на які ж аспекти орієнтуєтеся: на міцність, вандалостійківсть, звукоізоляцію, вологостійкість та інше. Також не мало важливим фактором є дизайн дверей.

  • Самий доступний варіант- двері з дерев’яним каркасом, покриті якісною плівкою. По-перше, вони гарантують гарну якість. По-друге, моделі представлені в різних текстурах та кольорах, тому легко буде підібрати щось під свій інтер’єр за доступною ціною. Також за такими дверима легко доглядати, особливо для тих, у кого маленькі діти або домашні тварини. Якщо двері забрудняться- її достатньо протерти вологим матеріалом, використовуючи спеціальний засіб.
  • Більш дорожчими вважаються шпоновані двері. Вони покриваються шпоном -тонкими листами із натуральної деревини, через що виглядають багатше. Основою таких дверей може бути як плита, так і дерево масив. З ними легко підкреслини красивий інтер’єр в стилі рокко, лофт. Це ідеальний варіант хто хоче мати натуральний вигляд дерева за помірною ціною, адже повністью двері з масива будуть вартувати в рази дорожче.
  • Вдалим варіантом будуть і фарбовані двері.

Фарбовані двері – чудовий вибір при плануванні ремонту усього приміщення чи окремої кімнати. Такі моделі можуть стати яскравою родзинкою всього інтер’єру, або ж повністю «вписатися» в нього, підкреслюючи обрану колірну палітру.
Універсальним варіантом, котрий чудово підійде до стилю класика та мінімалізм, можна назвати полотна білого кольору. Їх можна комбінувати із світлими меблями, або підібрати в тон плінтуса.

Окрім привабливого зовнішнього вигляду, двері емальовані славляться цілим рядом інших переваг.

  • Екологічність. Застосовані сучасні лакофарбові суміші є абсолютно безпечними для людського здоров’я.
  • Гігієнічність. Пофарбовані конструкції легко мити, можна застосовувати миючі засоби та дезінфектори, що особливо важливо для дитячих кімнат, поліклінік, аудиторій.
  • Стійкість до вигорання. Якщо використана фарба якісна, покриття не змінить свого початкового вигляду навіть при постійному контакті із сонячним промінням.
  • Міцність. Додатковий лакофарбовий шар додає конструкції більшої міцності, захищає від вологи, різних температурних перепадів та механічних пошкоджень.
  • Можливість ремонту. Якщо колір дверей втратив свою актуальність в приміщенні, його також можна з легкістю поміняти. Окрім цього, такі полотна  можна шпаклювати, ремонтувати  з допомогою клеїв, цвяхів. Фарба вдало приховає усі сліди «втручання».

Вибираючи фарбовані міжкімнатні двері для свого помешкання, варто звернути увагу на кілька основних моментів, що вбережуть  від невдалої покупки.

  • Матеріал. Вироби із масиву та шпону дорожчі, аніж з МДФ. Для того, щоб зрозуміти який матеріал перед вами, уважно придивіться до полотна. Навіть під шаром фарби на шпонованих та масивних дверях помітною залишиться структура деревини. Емальовані двері МДФ мають абсолютно гладку,рівномірну поверхню.
  • Наявність запаху. Не соромлячись, до конструкції потрібно підійти впритул. Якщо відчувається запах покриття, від цієї моделі краще відмовитися. В закритому невеликому приміщенні запах стане ще відчутнішим, спричиняючи дискомфорт для усіх мешканців.
  • Різновид покриття. Довговічність та естетичність усього виробу в значній мірі залежить від обраного покриття. Для надання кольору дверним конструкціям найчастіше використовують емаль, фарбу, або лак.
  • Якість фарбування. Ретельно обдивитися потрібно не лише полотно, але й увагу звернути на короб, лиштву, місця з’єднання накладок, малюнок фрезеровки.
  • Виробник. Віддаючи перевагу виробам перевірених виробників із хорошою репутацією та великим досвідом дороби, покупець вберігає себе від обману.

 

7. Вибір дверної коробки

Вирішуючи питання, які міжкімнатні двері краще вибрати для квартири, не можна забувати про дверні коробки. Вона не тільки виконує функції несучого силового елемента, який утримує полотно і забезпечує щільне замикання дверей, але і служить основою для зовнішньої декорації дверного отвору.

За своєю конструкцією коробки поділяються на звичайні і телескопічні.

Перші являють собою прямокутники з бруса, міцно закріплені в стіні за допомогою дюбелів або анкерних болтів. Лиштви та інші декоративні елементи кріпляться до них клеєм, шурупами або цвяхами без капелюшків.

Профіль звичайної дверної коробки.

Телескопічні оснащуються спеціальними прорізами по периметру, в які лиштва закріплюється за допомогою спеціальних виступів. Вони більш зручні в монтажі, ніж звичайні, а при косметичному ремонті без заміни дверей і вікон дозволяють виконати фарбування або поклейку без зайвих витрат часу на демонтаж облицювання.

За цінової категорії орієнтуватися можна на такі цифри:

  • від 15 000 гривень — елітні двері з масиву дерева;
  • 5 000 — 10 000 гривень — цілком пристойні двері з дерева, МДФ, скла. Відрізняються високим рівнем декорування і широким вибором.
  • 1500 — 3000 гривень — бюджетний сегмент. Відмінний вибір для середньостатистичної квартири або будинку. За рівнем споживчих якостей не поступаються більш дорогим.

8.Як вибрати колір міжкімнатних дверей

Вибір кольору — не менш важливе завдання, ніж вибір матеріалу або конструктивного типу дверей. Двері повинні відповідати загальній концепції дизайну. Найпростіше, якщо розроблений єдиний дизайн проект професійними художниками, за яким здійснюється ремонт та колірні рішення всіх елементів визначені заздалегідь.

При самостійному виборі кольору покладатися варто як на власний смак, так і на кілька загальноприйнятих правил. Їх не дуже багато, тому помилитися важко. Орієнтуватися можна на контраст або на гармонію. Другий варіант більш правильний — стиль оформлення будинку повинен відповідати стилю і оформлення дверей.

Двері, зроблені з масиву дерева або декоровані під дерево, підходять практично до всіх стилів інтер’єру, як і білі або пофарбовані в світлі тони. Цей же вибір буде вдалим, якщо підлоги в кімнатах з різних матеріалів, а стіни пофарбовані в різні кольори.

Можна вибирати колір дверей під колір стін, або в контрасті з ним. Але тут є ряд підводних каменів — зібравшись перефарбовувати стіни, ви будете обмежені в палітрі кольорів. При кожному ремонті міняти двері досить накладно.

Так само складно вибрати колір дверей під колір меблів — купити обстановку для всіх кімнат в одному колірному рішенні непросто. Тому краще всього зупинитися на кольорі, який відповідає за принципом гармонії або контрасту більшості предметів інтер’єру або кольору, переважному на стінах.

Іноді доводиться чути поради, що стосуються того, як вибрати міжкімнатні двері за кольором, які рекомендують двоколірні рішення — одна поверхня, наприклад, світла, а інша тонована під дерево. Такі експерименти цілком припустимі, але тільки в тому випадку, коли концепцію інтер’єру розробляв професійний дизайнер. 

Отже, щоб добре орієнтуватися в якості пропонованих на різний смак, колір і гаманець міжкімнатних дверей, крім вищесказаного, є ще кілька нюансів. Якісний дверний блок повинен мати ширину дверної коробки не менш 80мм і товщину не менше 40 мм, яка в ідеалі повинна бути вироблена з хорошого міцного матеріалу, наприклад зрощеної по довжині деревини, яка, в свою чергу надає їй жорсткості і конструктивної міцності, а розміри дозволяють врізати петлі і прикріпити лиштву.

І що, ви запитаєте, у міжкімнатних дверях найголовніше?

Найважливіше в кожному виробі, як і в міжкімнатних дверях, – золоте співвідношення ціна-якість, саме слідуючи цим критеріям, досвідчені покупці не дадуть себе обдурити досвідченим продавцям. Важливо розуміти, в яке приміщення і для чого вам потрібні, саме ці міжкімнатні двері, якщо вони призначені в підсобку для робітників на кілька місяців, то цю функцію виконають і найдешевші міжкімнатні двері, якщо передбачуваний термін служби міжкімнатних дверей 10 і більше років до наступного ремонту, то бажано вибрати двері відповідної якості, не сильно намагаючись заощаджувати, оскільки теза, – «скупий платить двічі» доведена, і є цьому багато прикладів, вибирайте міжкімнатні двері в своєму розумінні ціна + якість.

Після прочитання цієї статті ви вже майже фахівці, але ще трохи важливих зауважень і ваші пізнання у виборі міжкімнатних дверей будуть на ще більш високому рівні. 

Ще більше інформації, яка буде цікавити саме Вас зможете отримати у торговому центрі дверей та вікон Віксіс

м. Луцьк, вул. Львівська 63Г

+380954831268

Бажаємо вдалого вибору!

  • Category :
  • Type :